Spearfishing    Chasse Sous-Marine    Pescasub

On a single breath

Contact       

English French Italian Spanish Portuguese Russian Croatian


Sprzęt - Boja.

Oct 05th, 2016
Bojka

    

Stosuje się ją przede wszystkim dla bezpieczeństwa. To znak dla łodzi, że gdzieś tutaj odbywa się nurkowanie. Boja musi być dobrze widoczna, czyli w jaskrawych kolorach i mieć flagę nurkową. Zazwyczaj jest połączona długą linką z rękojeścią kuszy lub pasem balastowym. Można pod nią podwieszać ustrzelone ryby. Są też większe bojki i różne pływaki na których można mieć np. kilka kusz , zapasowe strzały, groty czy coś do picia. Polując z dala od brzegu dobrze jest mieć i flary sygnalizacyjne.

Inflatable mini board


Powyżej platforma Imersion. 3 komory z 0.35mm PVC. 90 x 63 x 16 cm

Linki
Najczęściej strzała jest na lince (mono) i albo idzie do kołowrotka albo jest przymocowana do lufy. Rękojeść kuszy jest połączona długą mocną linką albo z boją albo z pływakiem. Tak długą jak głębokość na której polujemy.
Nigdy nie przywiązujemy kuszy ani boi do siebie !!!
W zasadzie najsłabszym elementem sprzętu powinna być linka łącząca strzałę. W razie jakichś problemów stracimy tylko strzałę.

Jeśli używa się pływaków to lina podobnie powinna być z 1,5 razy dłuższa niż głębokość. Używa się jak najkrótszych lin i zaczepów przegubowych. W blue water hunting między liną a kuszą używa się krótkiej bungy, zwykle 1-5m.
Każdy wie co to bungy, są robione albo z gumy albo z syntetycznych polimerów. Rozciągają się nawet 1:5 więc nie mogą być za długie bo łowca straciłby kontrolę nad rybą. Bungy jest wprost idealna w BWH.
Przy bardzo głebokich łowach w bwh używa się pełnej bungy tzn. kuszę łączy się długą bungy bezpośrednio z pływakiem. Ten patent jest dobry tylko do takich łowów, w normalnym polowaniu przy dnie bungy jest bez sensu bo bungy łatwo pękaja przy zetknięciu z ostrymi skałami i za dużo się rozciąga. Byłby problem aby utrzymać dużą rybę z dala od dna.

>>> Węzły >>> Łączniki


OSTRZEŻENIE-SPEARFISHING TO BARDZO NIEBEZPIECZNY I EKSTREMALNY SPORT. WYSOKIE RYZYKO ZRANIENIA LUB ŚMIERCI
POCZĄWSZY OD SWB, UTONIĘCIA, ATAKU REKINA, ZAPLĄTANIA W LINKI, SIECI A SKOŃCZYWSZY NA POTRĄCENIU PRZEZ MOTORÓWKĘ