Spearfishing    Chasse Sous-Marine    Pescasub

On a single breath

Contact       

English French Italian Spanish Portuguese Russian Croatian


Techniki polowań - Polowanie w falach przyboju.

Oct 05th, 2016
Polowanie w falach przyboju
Właściwie to wariant polowania indiańskiego.
Ta nie często stosowana technika polega na polowaniu na ryby które przypływają aby żywić się algami i mięczakami odrywanymi przez fale od przybrzeżnych skał. Polując w takich miejscach łowca musi uważać aby nie zostać rzuconym przez fale na skały, zabranym przez wracającą falę czy przypartym do dna. Dlatego stosuje się tu maksymalne obciążenie. To polowanie odbywa się bardzo blisko brzegu i na małych głębokościach.
Prądy i fale pływowe spowadzają tu dużo małych ryb które są doskonałym pożywieniem dla dużych drapieżników. Pokazują się więc tu i amberjacki, sea bass czy dentex. Na Med warunki są najlepsze przy południowych wiatrach. Potężne fale wyrywają wodorosty, przesuwają mniejsze głązy i kamienie i odkrywają świat mniejszych zwierzątek. Morze wytwarza więcej tlenu co daje lepsze warunki dla rozwoju planktonu i to spowadza tu mniejsze ryby na żer. Żerując ryby są mniej czujne i są łatwą zdobyczą dużych drapieżnych ryb. Na czujne i ostrożne ryby jak na przykład dentex czy seabream polujemy płynąc pod prąd. Płynąc z prądem poluje się na przykład na sea bassa czy amberjacka.

Podsumowując, celem jest czekanie i obserwowanie przepływających w pobliżu ryb. Warunki nie są za ciekawe. Z powodu czasem bardzo dużych fal trzeba trzymać się mocno jakiejś wystającej skały lub zająć pozycję w jakimś w miarę spokojnym miejscu między dwoma skałami. Woda często jest mętna , pełna pływających wodorostów i bąbli. Trzeba mieć bystre oko i wprawnie strzelać. Czasem w bardzo nasłonecznionej wodzie. Wskazana kusza 75cm, ponieważ w tych warunkach trudno byłoby celować z długiej broni. I tak jak w całym polowaniu indiańskim mocna, wytrzymała pianka i dobre obciążenie, również na kostkach. Płetwy mogą być krótsze i miększe.


OSTRZEŻENIE-SPEARFISHING TO BARDZO NIEBEZPIECZNY I EKSTREMALNY SPORT. WYSOKIE RYZYKO ZRANIENIA LUB ŚMIERCI POCZĄWSZY OD SWB, UTONIĘCIA, ATAKU REKINA, ZAPLĄTANIA W LINKI, SIECI A SKOŃCZYWSZY NA POTRĄCENIU PRZEZ MOTORÓWKĘ