Spearfishing    Chasse Sous-Marine    Pescasub

On a single breath

Contact       

English French Italian Spanish Portuguese Russian Croatian


Sprzęt - Akcesoria

Oct 05th, 2016Latarka


Powinna być poręczna.
Głównie do polowania w grotach i innych ciemnych miejscach, ale również bardzo wczesnym świtem i po zachodzie słońca.

Torby do transportu sprzętu

  

Duża, wytrzymała i wodoodporna torba na cały sprzęt, płetwy i kusze. Pojemnośc 100 litrów. 90 x 35 x 30 cm

    

Torba z siatki 81cm x 41 cm na sprzęt nurkowy. Bardzo przydatna do płukania sprzętu po nurkowaniu.


Bardzo pakowny 50l plecak Imersion na cały sprzęt nurkowy 35 x 33 x 47 cm. Plus torba na długie płetwy 95 x 30 x 12 cm

 

Torba na 6 kusz i futerał do transportu kusz i akcesorii. Opis na stronie o kuszach.


Wodoszczelny futerał na dokumenty, klucze, telefon komórkowy itd. Dostępny w trzech rozmiarach, małym, średnim i dużym.


Wodoszczelny pojemnik na klucze i inne drobne przedmioty.

Personal Trainer

    

W spearfishingu i freedivingu bardzo ważna jest doskonała kondycja fizyczna. Najlepszym urządzeniem do ćwiczeń jest taki trainer. Zastępuje wszystkie urządzenia jakie są na siłowniach, a według mnie jest nawet lepszy. Stosując go można osiągnąć i utrzymać bardzo dobrą kondycję fizyczną i wygląd. Dużą zaletą jest też to, że można go używać wszędzie. Łatwy do przewożenia bo jest kompaktowy i waży tylko około 0,5kg. Mogą z nim ćwiczyć i mężczyźni i kobiety. Używam takiego trainera od 20 lat i uważam, że nie ma nic lepszego do ćwiczeń.


  

   

Aquashoes


Profesjonalne buty do chodzenia po przybrzeżnych skałach i po brzegu. Góra z miękkiego neoprenu i siatki dla lepszej wentylacji. Gumowa podeszwa.
Echosonda i GPS

  


Pokaże jak wygląda ukształtowanie dna, głębokość oraz ryby. Pomiar do 73m , kąt stożka 45 stopni ,alarmy głębokości i ryb, regulacja czułości, zoom, pomiar temperatury i mały pobór prądu. Ponieważ to sprzęt przenośny można go używać wszędzie. Cena również atrakcyjna w porównaniu ze stacjonarnymi echosondami. Bardzo przydatne urządzenie.

GPS jest również bardzo pomocny. Nie trzeba nawet kupować bardzo drogich urządzeń. Wystarczy tani palmtop z wbudowanym gps albo laptop. Są doskonałe programy z mapami morskimi wraz z przyległym obszarem lądu, programy do pływów w danym rejonie, kompas, alarm driftu, pozycje słońca i księżyca itd. Oprócz drogich programów komercyjnych jest kilka doskonałych programów freeware. Można w nich używać nawet mapy satelitarne z Google i różne mapy topo. Do palmtopa można dokupić niedrogą obudowę wodoszczelną / do 60m / i używać go nawet w wodzie czy na łódce. Bardzo ciekawym i darmowym programem o bardzo dużych możliwościach jest GPSS. Niezły jest też NoniGPSPlot i GPS Tuner. I komercyjny Garmin. Ciekawy program do pływów na XP i PPC >> www.wxtide32.com

Jedna z lepszych stron o nawigacji morskiej Marka Piotrowskiego >>> Navipedia

  

  

 

Głębokościomierz i zegarek

  

CASIO SPF70                             Immersion Prowler                             Immersion H2O

  

Immersion Challenger                      Suunto D4                      Suunto Mosquito

Obecnie na rynku jest cała gama doskonałych zegarków do nurkowania wyposażonych w dokładne głębokościomierze przydatne w spearfishingu i freedivingu. Niektóre są również wyposażone w kompas. Ciekawe zegarki oferuje Casio, Immersion i Suunto.


Mój ulubiony to Casio SPF70 Pathfinder. Ma wszystko co potrzeba do spearfishingu i freedivingu. Wodoszczelność do 100m. Głębokościomierz z logiem mierzy co prawda do 30m ale poniżej tej głębokości interesują mnie inne rzeczy. Jest barometr, pomiar temperatury i wody i powietrza. I najważniejsze, ma dobrze działający kompas i bezel. Na morzu kompas to podstawa. Zarówno przy nawigacji pod wodą jak i na powierzchni. Do tego w zasadzie zegarek jest bezobsługowy bo ma zasilanie z baterii słonecznych i odpada problem z wymianą baterii.

>>> Przegląd i testy Freediving Computers

>>> Przegląd zegarków nurkowych

Aparat fotograficzny

Prędzej czy później każdy kto nurkuje chwyci za aparat foto. To nieuniknione. Kultowym aparatem nie tylko dla mnie był, jest i będzie Nikonos V z 1984.Podobnie jak Nikonos RS z 1992, prawdopodobnie najlepszy i najładniejszy jaki kiedykolwiek zrobiono. Szkoda, że zaprzestano ich produkcji.Nie będę tu się rozpisywał o zaletach i parametrach Nikonosa bo zrobili to już inni.
Może nie w temacie, ale przy okazji warto przypomnieć inną kultową firmę La Spirotechnique i jej sprzęt. >>>

Parę linków do ciekawych stron:
- Photography in Malaysia - Nikonos - Świetna strona z Malezji o Nikonosie i Nikonie
- A Site for Photographers by Photographers - Strona o Nikonosie
- The site of Nico van Dijk - Historia Nikonosa plus wszystko o Nikonie
- Underwater Photography Guide - Strona o fotografii podwodnej
- Underwater Photography - Strona o fotografii podwodnej
- Nikonos camera system - Świetna strona o Nikonosie i jego historii
- Fotografiapodwodna - Chyba najlepsza z polskich stron o podwodnym fotografowaniu

Na rynku jest obecnie dużo dobrych aparatów. W wyżej wymienionych linkach można znaleźć odpowiedzi na prawie wszystkie pytania związane z fotografią podwodną i wyborem aparatu. Gdyby ktoś mnie spytał który aparat kupić i który najlepszy odpowiedziałbym bez wahania Nikonos. Bo niewątpliwie jest! A poza tym mam sentyment do sprżętu z tamtych lat, nie tylko tego foto i nurkowego.

Parę lat temu pojawił się niezbyt profesjonalny aparat Aqua W311 z wodoszczelną obudową. Wbrew pozorom robi zupełnie dobre zdjęcia. Producent podaje max głębokość 15m. Ja robię zdjęcia moim nawet na 25-30m i nic się z nim nie dzieje. Oczywiście daleko mu do porządnych aparatów, ale jest bardzo poręczny, lekki i super tani. Robi zdjęcia, nagrywa filmy i dźwięk. Nie szkoda go targać po różnych dziurach i grotach.

I Olympus TG4.Bardzo dobry aparat na każde warunki.Wodoszczelny do 15m,a dodatkowa wodoszczelna obudowa zapewnia wodoszczelność do 45m.
Opis i recenzje: aparatu www.optyczne.pl    www.uwphotographyguide.com

Sklepy ze sprzętem do fotografii podwodnej, również używanym:
- www.uwpmag.com
- www.bhphotovideo.com
- www.fantic.ch
- www.backscatter.com
- www.scubacam.nl/catalog/en/index.php
- www.uwdigitalcamera.com/store/home.php

Uchwyt do kamery

Obecnie na rynku jest mnóstwo doskonałych aparatów wraz obudowami wodoszczelnymi. Oto jak można zamontować aparat czy kamerę na kuszy w najtańszy i najprostszy sposób.

 

Firma Top Dawg produkuje doskonałe podwodne obudowy do kamer


Warto tu wspomnieć o obudowach Totemsuba. Od ponad 10 lat Fabrizio robi podwodne filmy dokumentalne. Teraz Totemsub oferuje również podwodne obudowy do mocowania na swoich kuszach i zapowiada producję uchwytów do innych kusz. Na zamówienie obudowy do każdej kamery.


    


OSTRZEŻENIE-SPEARFISHING TO BARDZO NIEBEZPIECZNY I EKSTREMALNY SPORT. WYSOKIE RYZYKO ZRANIENIA LUB ŚMIERCI POCZĄWSZY OD SWB, UTONIĘCIA, ATAKU REKINA, ZAPLĄTANIA W LINKI, SIECI A SKOŃCZYWSZY NA POTRĄCENIU PRZEZ MOTORÓWKĘ